Pro děti a školy

Programy k aktuálním výstavám

Barvy a plátna: Tvorba Alžběty Zelené

Délka programu je 90 minut, je určen pro žáky základních, případně středních škol.
Seznámíme se se základními údaji ze života Alžběty Zelené, a také s její tvorbou. Poté budou mít žáci možnost si obrazy prohlédnout. Následovat bude praktická část, kdy dostanou průpravu k tvorbě akrylovými barvami a tyto informace pak budou moci využít při svém tvoření a malbě na plátno. Každá školní skupina na plátně zanechá svou část obrazu. Postupně tak bude vznikat kolektivní obraz, který zůstane v muzeu. 
RVP – Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Umění a kultura 
Cena programu: 30,- Kč
Na program je nutné se objednat telefonicky u Mgr. Aleny Zatloukalové na tel. čísle 770128305 nebo Bc. Beaty Petříkové, DiS. na tel. čísle 778498359 anebo e-mailem azatloukalova[zavináč]muzeumpv.cz, bpetrikova[zavináč]muzeumpv.cz. 

Stálé programy pro školy 

Bývalé židovské město

Délka programu je 45-90 minut (dle domluvy), je určen pro žáky základních škol, případně středních škol.
Seznámíme s pozůstatky židovského města v Prostějově. Projdeme si jednotlivé části bývalých prostějovských židovských čtvrtí a pokusíme si tak vytvořit ucelený obraz toho, jak město vypadalo, jak se v něm žilo ...
VÍCE INFORMACÍ

Jak se dělá muzeum

Délka programu je 45-90 minut (dle domluvy), je určen pro žáky základních, případně středních škol.
Na programu se seznámíme s činností muzea - dovíme se, jakou funkci muzeum plní, jak se člení a s čím vším se vůbec v muzeu můžeme setkat
VÍCE INFORMACÍ

Putování pravěkem

Délka programu je 45-90 minut (dle domluvy). Je určen pro žáky základních a mateřských škol.
Společně si zopakujeme základní vědomosti o době kamenné, bronzové a železné s důrazem na archeologické lokality Prostějovska. 
VÍCE INFORMACÍ

Máš čas?

Délka programu je 45-90 minut (dle domluvy). Je určen pro žáky základních, případně středních škol.
Budeme si povídat o tom, co si lze představit pod pojmem čas, dozvíte se o vývoji časoměrných přístrojů, ukážeme si různé druhy hodin, tak jak se měnila jejich podoba v průběhu dějin. 
VÍCE INFORMACÍ

Procházka městem

Délka programu je 45-90 minut (dle domluvy), je určen pro žáky základních škol, případně středních škol
Během programu si prohlédneme nejdůležitější památky středu města Prostějova - na náměstích T. G. Masaryka, Žižkově, Pernštýnském a Vojáčkově.
VÍCE INFORMACÍ


Vánoční program

Délka programu je 90 minut, je určen pro žáky pro žáky mateřských a základních škol.
Popovídáme si o historii Vánoc a také o zvycích, které jsou s tímto svátkem spojené. O čem jsou Vánoce u nás a čím se liší ty ve světě. S mladšími dětmi budeme tvořit z papíru i vosku. Starší děti se pak mohou těšit na kvízy a zkusit si i různé tradice a připomeneme si ty zapomenuté.
VÍCE INFORMACÍ

Velikonoční program

Nabídku připravujeme.

VÍCE INFORMACÍ