Pro děti a školy

Prázdninové programy dětem

Připravili jsme pro děti na čtyři srpnová dopoledne atraktivní programy, při kterých se rozhodně nebudou nudit a odnesou si nejen pěkné zážitky...
Z nabídky je možné zvolit všechny či jednotlivé termíny.


Úterý 7. srpna od 8.00 do 11.50 hod.
S LICHTENŠTEJNY PO STOPÁCH HISTORIE PLUMLOVSKÉHO ZÁMKU
Vhodné pro děti od 6 do 10 roků, cena 150 Kč, přihlášky odevzdat do 3. 8. 2018 do pokladny muzea. Sraz v 8.00 hod. před budovou hlavního nádraží v Prostějově, předání dětí rodičům v 11.50 hod. na stejném místě.
PODROBNOSTI A PŘIHLÁŠKA

Čtvrtek 9. srpna od 8.15 do 11.30 hod.
PODOBY ČASU
Vhodné pro děti od 7 do 12 roků, cena 60 Kč, přihlášky odevzdat do 3. 8. 2018 do pokladny muzea. Sraz v 8.15 před hlavní budovou muzea, předání dětí rodičům v 11.30 hod. v hlavní budově muzea.
PODROBNOSTI A PŘIHLÁŠKA

Úterý 21. srpna od 7.45 do 11.20 hod.
VÝPRAVA NA GEOLOGICKÝ VÝZKUM DO ČELECHOVIC NA HANÉ
Vhodné pro děti od 10 do 12 roků, cena 100 Kč, přihlášky odevzdat do 10. 8. 2018 do pokladny muzea. Sraz v 7.45 hod. před budovou hlavního nádraží v Prostějově, předání dětí rodičům v 11.20 hod. na stejném místě.
PODROBNOSTI  A PŘIHLÁŠKA

Čtvrtek 23. srpna od 8.15 do 11.30 hod.
POD KORUNAMI STROMŮ – PŘÍRODA, JAK JI NEZNÁME
Vhodné pro děti od 7 do 12 roků, cena 60 Kč, přihlášky odevzdat do 10. 8. 2018  do pokladny muzea. Sraz v 8.15 u hlavní budovy muzea, předání dětí rodičům v 11.30 hod. ve Smetanových sadech u altánku. 
PODROBNOSTI  A PŘIHLÁŠKA

Přihlášky, informace a formuláře o bezinfekčnosti je možné vyzvednout v pokladně muzea na náměstí. T. G. Masaryka 2 v Prostějově.

Na každý program s sebou: svačinu a pití, pláštěnku, pokrývku hlavy. Při předání dítěte je nutné odevzdat potvrzení o bezinfekčnosti a průkaz pojištěnce.
FORMULÁŘ POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI 
- s datem předání dítěte na akci
SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ

INFORMACE:
Bc. Beata Petříková, Dis.: bpetrikova@muzeumpv.cz, 778 498 359
Mgr. Alena Zatloukalová: azatloukalova@muzeumpv.cz, 770 128 305

Stálé programy pro školy 

Jak se dělá muzeum

Účastníci programu se seznámí s činností muzea - dozvědí se, jakou funkci muzeum plní, jak se člení a s čím vším se vůbec v muzeu mohou setkat. Jsou jim představeny stálé expozice a aktuální výstavy. Část programu je interaktivní, kdy si děti mohou vyzkoušet sbírkotvorný proces.
VÍCE INFORMACÍ

Putování pravěkem

Žáci si zopakují základní vědomosti o době kamenné, bronzové a železné s důrazem na archeologické lokality Prostějovska. Během programu si mohou vyzkoušet různé interaktivní prvky a na památku si vyrobit misku nebo Venuši.
VÍCE INFORMACÍ

Máš čas?

Budeme si povídat o tom, co si lze představit pod pojmem čas, dozvíte se o vývoji časoměrných přístrojů, ukážeme si různé druhy hodin, tak jak se měnila jejich podoba v průběhu dějin. Program bude spojený s ukázkami historických hodin a kapesních hodinek ze sbírek muzea. Na závěr programu si každý účastník vyrobí jednoduché kapesní hodinky.
VÍCE INFORMACÍ

Procházka městem

Během programu si prohlédneme nejdůležitější památky středu města Prostějova - na náměstích T. G. Masaryka, Žižkově, Pernštýnském a Vojáčkově.
Poté si společně budeme prohlížet historické fotografie města Prostějova (těch částí města, kterými jsme procházeli) a postupně zjišťovat, jak se město postupně měnilo. 
VÍCE INFORMACÍ

Vánoční program

Nabídku připravujeme.

VÍCE INFORMACÍ

Velikonoční program

Nabídku připravujeme.

VÍCE INFORMACÍ