Výstavy a program

Zveme Vás

PŘÍBĚH O NEJSTARŠÍ PALÍRNĚ V EVROPĚ

Hlavní budova, 15. 6. - 16. 9. 2018
 Víte, že v Čechách máme výjimečnou palírnu, která je ještě o 90 let starší než nejstarší slavná irská palírna Bushmills? V našem muzeu je připravena  mimořádná výstava, která zaujme  návštěvníky přehledným  textovým a obrazovým zpracováním vývoje Palírny U Zeleného stromu od roku 1518 až do současnosti a mimo jiné jim  během  audiovizuálního představení  přiblíží dění kolem destilování alkoholu v Prostějově za posledních pět set let . V dohodnutých termínech, které budou zveřejněny na našich webových stránkách,  seznámí zájemce s tajemstvím výroby oblíbených nápojů odborník v této oblasti.

Vstup dětí a mládeže do 18 roků na výstavu jen v doprovodu rodičů.

GRAND HOTEL

Špalíček  7. 6. - 2. 9. 2018
Výstava fotografií současné české charismatické fotografky tvořící pod pseudonymem Tereza z Davle, o jejíž práce je zájem i v zahraničních galeriích.
Kolekce představí návštěvníkům asi 40 fotografií, na nichž jsou uhrančivým způsobem zachyceny v různých pokojích a kulisách Grandhotelu ženy a dívky. Přesto, že nejde o profesionální modelky, díky způsobu, jakým je fotografka ztvárňuje, jsou výsledkem mimořádně přitažlivé snímky.