Výstavy a program

KJÓSA SUGURI – KJÓSABORI

Hlavní budova 9. 2 . – 24. 4. 2017
Začátek výstavní sezóny v hlavní budově Muzea a galerie v Prostějově bude věnován ojedinělé výstavě, zapůjčené ze Západočeského muzea v Plzni. Retrospektivní výstava představí více než sto kusů prací tohoto mistra lakových dřevořezeb druhé čtvrtiny až konce 20. století. U nově získaných exponátů se jedná převážně o styl kamakurabori , což je laková technika, u níž je plastická výzdoba vyřezána přímo ve dřevě těla nádoby a potom je pokryta vrstvou červeného ( popř. černého laku) uruši. Tento unikátní soubor získalo Západočeské muzeum v Plzni darem z Japonska.

GEOLOGIE SVĚTA  v amatérské fotografii profesionálního geologa Ondřeje Bábka

Špalíček  2. 2. - 24. 4. 2017
Geologické zajímavosti z pěti kontinentů v obrazech Vám přiblíží  výstava fotografií geologa Ondřeje Bábka z Univerzity Palackého v Olomouci. Sbírka fotografií, která vznikala během terénních prací, exkurzí i dovolených, představuje povrch naší planety od pobřeží  Korsiky k jihoamerickým Andám, od islandských ledovců k africkým pouštím a od zrníček písku na plážích Normandie až k žulovým monolitům kalifornské Sierry Nevady.
Výstavu zahájí vernisáž ve čtvrtek 2. února 2017 v 17 hodin s krátkou hudební produkcí bluegrassové skupiny Soft and Easy z Olomouce.

Umění trpělivých lahví

Špalíček 6. 12. 2016 - 19. 2. 2017
Výstava ze soukromé sbírky pana Leopolda Heneše z Třebenic, který se vkládání a stavění nejrůznějších předmětů v lahvích věnuje více než 40 let. Pan Heneš tuto u nás poměrně málo známou disciplínu dovedl ještě dále – celé budovy, několikaposchoďové dorty a hlavolamy vkládá i do žárovek. 
Vernisáž se uskuteční 15. prosince 2016 v 17 hodin.


Buď připraven! aneb Skautské století v Prostějově

Špalíček od 16. 12. 2016 
Výstava ke 100. výročí založení první skautské družiny v Prostějově, vedené Jiřím Wolkerem, se koná v prostorách Galerie Špalíček. Představí to nejdůležitější z historie prostějovského skautského hnutí a seznámí veřejnost s mnoha zajímavostmi ze skautského života. 
Vernisáž se uskuteční 15. prosince 2016 v 17 hodin.