Výstavy a program

Z VERNISÁŽE VÝSTAVY JAN KANYZA - POZDNÍ SBĚR

Zveme Vás

JAN KANYZA - POZDNÍ SBĚR

Hlavní budova  3. 8. - 3. 9. 2017
Všichni, kdo se chtějí potěšit nevšedními obrazy,  jsou zváni na výstavu obrazů malíře, básníka, muzikanta, vynikajícího vypravěče a dabéra Jana Kanyzy, kterou uvádí  Muzeum a galerie v Prostějově jako hit letní výstavní sezóny.
Kolekce asi 50 děl z tvorby posledních roků je uspořádána ve spolupráci s Galerií umění Prostějov a jejím majitelem Jindřichem Skácelem u příležitosti umělcových 70. narozenin a záštitu převzala primátorka města Prostějov RNDr. Alena Rašková.

PŘÍRODA JIŽNÍ AFRIKY

Špalíček 30. 6. - 27. 8. 2017
Výstavu tvoří soubor nádherných fotografií krajin, živočichů a především úchvatných rostlin Jihoafrické republiky, Namibie a Lesotha, jak je během svých cest v letech 2005 – 2014 zachytili pražští botanici prof. RNDr. Jan Suda, Ph.D. a RNDr. Radka Sudová, Ph.D. Přijměte pozvání do tohoto úchvatného světa plného barev, který jistě nadchne každého, kdo na výstavu zavítá. Vernisáž  se uskuteční 29. 6. 2017 v 17 hodin.

SMĚJEME SE S NEPRAKTOU

Hlavní budova 13. 7. -  30. 7. 2017
Přehlídka kresleného humoru gurmána, vášnivého sběratele a cestovatele Jiřího Wintera Neprakty, jehož téměř 40 tisíc kreslených vtipů mu vyneslo zápis v Guinessově knize rekordů. Derniéra výstavy za účasti manželky umělce Daniely Pavlátové se uskuteční ve čtvrtek 27. července v 17. hodin.

KŘEHKÁ KRÁSA - FOTOGRAFIE MOTÝLŮ

Hlavní budova 20. 7. - 3. 9. 2017
Stanislava Líznerová vždy ráda fotografovala krajinu. Asi před osmi lety se zaměřila na fotografování motýlů. Všechny snímky pořizuje výhradně v jejich přirozeném prostředí a fotografuje zásadně jen živé motýly. Její mistrovské fotografie Vás příjemně překvapí.

STOLETÍ FOTOAPARÁTŮ

Hlavní budova 20. 7. - 3. 9. 2017
Výstavu unikátních fotografických přístrojů vyrobených v období od roku 1900 až po přelom 20. a 21. století připravili pracovníci Muzea a galerie v Prostějově ve spolupráci se členy Spolku přátel historické techniky ve Velkém Oseku. Prohlídka historických kousků jistě zaujme nejen „staré“ fajnšmekry, kteří zavzpomínají na obrazovou kvalitu oblíbených analogových fotoaparátů, ale také současnou generaci digitálních fanatiků.