lišta02
leve rožek02 prave rožek 204






archivvýstav a akcí




2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013
2014 2015











2016
Okno do mé duše 11. 7. - 2. 10.
Pod hladinou vědomí 10. 6. - 17. 7.
Tvrdej chleba 10. 6. - 17. 7.
Od četnictva a stráže bezpečnosti k policii České republiky 3. 6. - 7. 8.

Zaniklá zahrada života
2. 6. - 7. 8.

Muzejní noc s Kelty 26. 5.

Komentovaná procházka po oppidu Staré Hradisko 14. 5.

Obchodní a výrobní centrum v Němčicích nad Hanou 12. 5.

Keltská pohřebiště a tajemná konvice 14. 4.

Život na Jantarové stezce v časech Keltů 8. 4. - 5. 6.

Postava ve výtvarném umění 7. 4. - 5. 6.

Příběh obrazu 7. 4. - 5. 6.

Vzpomínky na Prostějov v kresbách Zdeňka Horáka 10. 3. - 3. 4. 

Muzejní podvečer: Osm let v Egyptě 10. 3.

Muzejní podvečer: Historie a současnost šlechtění rostlin v Hrubčicích 18. 2.

Egypt dar Nilu 11. 2. - 27. 3.

Chléb za břichem nechodí aneb jak se břicho k chlebu dostane 14. 1. - 6. 3.

2015

Výstava historických příborů a panenek 18. 12. 2015 - 8. 3. 2016

M. D. Rettigová a Vánoce v měšťanské rodině 10. 12. - 10. 1. 2016

Sklo a barva 4. 12. - 31. 1. 2016

Skvosty české krajinomalby 4. 12.-31. 1. 2016

Muzejní podvečer k výstavě 75. výročí založení většiny čs. perutí v RAF 26. 11.

Muzejní podvečer - Druhá světová válka jako koníček 19. 11.

75. výroční vzniku většiny československých perutí v RAF 29. 10. - 6. 12.

Než zbraně utichly 29. 10. - 6. 12.

Komentovaná prohlídka výstavy Jezdci na ořích železných 22. 10.

Ladislav Steininger - Objekty 10. 10.-5. 12

Near to Reality 11. 9. - 22. 11.

První prostějovská aukce - výstava 10. 9. - 22. 11.

Jezdci na ořích železných 4. 9. - 25. 10.

Katastrofy lidského těla 1. 9. - 8. 9..

Noc v muzeu - Historické putování Prostějovem 20.-21. 8.

Jan Jankůj - nejenom sklář  17. 7.-30. 8.

Milan Oboda - Můj čas běží mezi stromy 17. 7.-30. 8.

Rodinná loutková divadla 16.7.-30.8.

Stavebnice Merkur 11. 6.- 30. 8. 

Muzejní podvečer - Osudy prostějovských židů 28. 5.

Muzejní noc 21. 5.

Blanka Bohdanová - Proměny 15. 5 - 12. 7.

Prvorepublikové filmové plakáty 7. 5 - 12. 7.

Muzejní podvečer s Václavem Ježkem 16. 4.

A je to! 10. 4.-8. 6.

Václav Ježek - Austrálie v obrazech 16.3.-3.5.

Tady a teď! 10.4.-7. 6.

Muzejní podvečer - Saniťákem v Haliči a pošťákem v Sedmihradsku
aneb Raport o velké válce se šťastným koncem
19. 3.

Muzejní podvečer:  Rudolf Štěpančík - Nový Zéland 26. 2.

Rudolf Štěpančík: Krása hor 6.2.-5.4.

Inventura 6.2.-5.4.

Muzejní podvečer: První autobusová doprava  na Prostějovsku 15. 1.

Čtyři v jednom 8. 1.-1. 2.
2014

Muzejní podvečer - koncert  japonské sopranistky Nao Higano 18. 12.

Vánoční dílna III 13. 12.

Muzejní podvečer - vojančil jsem v první světové... 11. 12.

Velká válka - Češi na bojištích Evropy 4. 12. -31. 12.

Něžné vánoce 4. 12. 2014-1. 2 .2015

Emil Filla - pozoruhodná osobnost českého výtvarného umění 28. 11. 2014-1. 2 .2015

Muzejní podvečer: Unavená demokracie a co s tím 11. 11.

Tajemné putování pravěkem 8. 11.

Jan Rejžek -  Listopadový kaleidoskop 3. 11.

Život všední před listopadem 89 3. 11.-26.11..

Muzejní podvečer k výstavě Drahanská vrchovina a... 23. 10.

Libor Jaroš - Tanec se štětci 16. 9.-23. 11.

Gender 12. 9.-23. 11.

Drahanská vrchovina a... 5. 9.-3. 11.

Muzejní podvečer:  Prostějov 30. let - ":Malá Paříž" 4. 9.

Muzejní podvečer - Povídání s Janem Dejmalem 28.8.

Prázdninové putování muzeem (pro děti) červenec-srpen

Řezby v kosti a čajový nábytek Jana Dejmala 3.7.-31.8.

Muzejní noc 4. 6.

Máme zde muzeum, ale já jsem v něm ještě nebyl 4. 6.- 7. 9.  2014

Historická vozidla v obrazech Věry Hejdové 30. 5. – 7. 9. 2014

Muzejní podvečer - Rytířské řády v minulosti a současnosti 22. 5.

Slavné vily Čech, Moravy a Slezska 15. 5.-29. 6.

Muzejní podvečer: Jiří Wolker v muzejních dokumentech sbírky Literární památky 24. 4.

Proměny času - výstava z díla Bohumila Čížka 11. 4. - 25. 5.

Jarní tvořivá dílna IV. 16. 4.

Muzejní podvečer - komentovaná prohlídka výstavy z díla Jana Šafaříka 20.3.

Muzejní podvečer  - komentovaná prohlídka nové expozice historie 13.3.

Jan Šafařík - nezvěstný  malíř velkého talentu     21.2.-6.4

Jak žily děti na zámku 18. 2.-25. 5

Fenomén Igráček 6. 2.- 11. 5

Muzejní podvečer - Letem Světem 6. 2.

Muzejní podvečer - Prostějovská nemocncie 23. 1.

Moravský malíř a mim František Julina
16. 1.-9. 2.
2013

Slavnostní otevření nové stále expozice historie 11. 12.

Andy Warhol - Americký sen 11. 12. 2013 - 12. 1. 2014

Jakub Schikaneder - Mistr pocitů 5. 12. 2013 - 9. 2. 2014

Pokojíčky našich babiček 5. 12. 2013 - 2. 2. 2014

Vánoční tvořivá dílna 18. 12.

Přednáškový cyklus k výstavě Putování po moravských a  slezských sopkách - III. část 14. 11. 

Prezentace knihy Michela Huttarsche „Mezi Němci, Čechy a Židy na Moravě  – Vzpomínky z let 1923 až1966. 7. 11.

Podzimní putování pravěkem 30.10.

Přednáškový cyklus k výstavě Putování po moravských a  slezských sopkách - II. část 29.10.

Přednáškový cyklus k výstavě Putování po moravských a  slezských sopkách - I. část 10.10.

Zločin a trest 10..10. - 1.12.

Kdo si hraje, nezlobí 12.9. - 24.11.

Putování po moravských a  slezských sopkách 12.9. - 24.11. 

Koncert Posádkové hudby Olomouc 24.9

Muzejní podvečer - RNDr. Jiří Grygar, CSc.: Věda a víra 16. 9

Muzejní podvečer - Máte vějíř po babičce aneb...  8. 9.

Putování po moravských a slezských sopkách 12.9. - 24.11.

Vojenský prostor - vstup zakázán! 15.8 .- 6.10.

Kouzlo vějířů 6.6. - 1.9.

Jiří Trnka - Ve službách imaginace 6.6. - 8.9.

Muzejní noc 16.5.

Muzejní podvečer: Měl jsem pana profesora rád 11.4.

Jak se rodí večerníčky 11.4. -  14.7.

Muzejní podvečer: Cyril a Metoděj na Velké Moravě III. část 6.4.

Otto Wichterle - Příběh kontaktní čočky 4.4. -  2.6.

Otto Wichterle 4.4. -  2.6.

Hana Wichterlová - Momenty růstu 4.4. -  2.6.

Muzejní podvečer: Cyril a Metoděj na Velké Moravě II. část 14 3.

Muzejní podvečer - Dědek stále v přírodě 7. 3.

Muzejní podvečer: Cyril a Metoděj na Velké Moravě I.část 26.2.

Jak semena putují krajinou 14.2. - 7.4.

Slavnostní otevření archeologické expozice 14.2. 

Všichni jsme stvoření z lásky 13.2. - 31.3.

Menažérie - obrazy Vladimíra Svobody 13.2. - 31.3.

Muzejní podvečer nad knihou 100 let prostějovského hokeje 7.2.

100 let prostějovského hokeje 17.1. - 10.2.
2012

Jaroslav Hutka - koncert 6.12.

Jan Preisler - malíř melancholické krásy 30.11. - 3.2.2013

Kočárek v průběhu staletí 30.11. - 3.2.2013

Autorský večer s Karlem Janákem 15.11.

Stopy Járy Cimrmana 5.11.-13.1. 2013

Muzejní noc: Hanácká zpěvohra Jora a Manda 1.11.

Karel Janák - inspirace přírodou 18.10.-25.11.

Výtvarná dílna a autorský večer Marty Zatloukalové 4.10.

Stříbrný Otokar Hořínek? 26.9

Grand  Prix Obce architektů 25.9.-14.10.

Prostějovské parky 21.9.-25.11.

Mistři plakátu - plakáty období Belle Époque  13.9.-18.11.

Armádní sportovní oddíl (družstvo) parašutismu Dukla Prostějov 1962-2012 13.9.-25.11.

Marta Zatloukalová - Příběhy malé i větší  6.9.-28.10.

Koncert Posádkové hudby Olomouc 5.9.

Muzejní podvečer: České sklo - fenomén doby. Grafika a styl 50. let 4.9.

Desáté výročí  založení Mezinárodního sochařského sympozia Hany Wichterlové 2.8.-2.9.

Lucie Jindrák Skřivánková - Aero Puerto výběr z obrazů 21.6.-16.9.

Robert Musil - obrazy 15.6.-29.7.

Jaromír Svozilík - Retrospektiva 7.6.-9.9.

Hold sklu 7.6.-4.9.

Peníze králů a císařů jednoho rodu 26. 4.- 17. 6.

Neživé poklady z mineralogické sbírky Jaroslava Havlíčka 24.4.-3.6

Jaro na Hané 12.4.-10.6.

Lenka Horňáková Civade: Mezi snem a skutečností 5.4.-3.6

Muzejní podvečer: Netopýři v Moravském krasu 22.3.

Muzejní podvečer: Díky, pane Edisone 8. 3.

 Babiččin svět na kliku 9.2 .-1.4.

Kouzelník, který uměl namalovat duši 21..- 1.

Plavba proti smrti 26.1. -1.4
2011

Neznámý svět drobných savců 8.12. 2011.-8.4. 2012

Jan Zrzavý ve fotografiích Václava Chocholy 2. 12. 2011.-29. 1. 2012

Snový svět Jana Zrzavého 2. 12. 2011.-29. 1. 2012

Vánoční svět historických hraček 1. 12. 2011.-15.4. 2012

Z prostějovského ghettta od 3.11.2011

Muzejní podvečer:  Husserl, Masaryk, Patočka 20.10.

Muzejní podvečer: Kdo byl Edmund Husserl? 6.10

Plátna pro velké černé oči 22. 9.-27. 11

Z nových přírůstků městské umělecké sbírky 21. 9.-20. 11

Od doby kamenné do doby slovanských hradišť 8.9.-4.12

Muzejní podvečer: Procházka mezi sochami s Doc. Mgr. Bohumilem Teplým 8. 9.

Koncert posádkové hudby Olomouc 7. 9.

Bohumil Teplý - Stopy času 30. 6.-11. 9.

Nostalgické jízdy historickým autobusem 22. 6.

Tomáš Vincenec - Temné stránky duše 16. 6.-4. 9

Tomáš Absolon - obrazy 9. 6.-4. 9.

Z historie psí služby u nás 9. 6.-18. 9.

 Setkání s architekturou a dendrologií v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem 4. 6.

Muzejní podvečer: Muzeum Prostějovska v minulosti a dnes 2. 6.

Portrétní fotografie z Ateliéru Ševčík 5. 5.-5. 6.

Muzejní podvečer: O čem vypráví, co naznačuje , o čem mlčí stará radnice v  Prostějově 19. 5.

Muzejní podvečer: Kámen mluví aneb co v publikaci nebylo 14. 4.

Létající Rabín - 10 let v lihu a obrazy Sylvy Chludilové 2. 4.-2.6.

Muzejní podvečer: Čas v proměnách dějin 30. 3.

Vážený Ještěre, drahý Petře Bezruči 17. 3. -1. 5.

Kámen mluví 10. 3.-26.6.

Zpátky do pohádky 1. 3. -24. 4.

Zahájení sezóny v Pamětní sini Josefa Mánesa 2. 4 .  

Grand prix obce architektů 10. 3.-27. 3.

Křest publikace Automobilka Wikov: síla-jistota-krása 17. 2 . 

Zdeněk Tománek - plastiky, obrazy, kresby 27. 1 .-17. 3. 

Klíč k iluzím 26. 1 .-6. 3. 

Antonín Malý - Psí oči 21. 1 .-13. 3. 

První astrologická výstava 13. 1. -26. 2.
2010

Předvánoční zastavení s ochotnickým  divadlem 9. 12. 

Tomáš Záborec - Dřevomalby 2. 12. 2010 -23. 1. 2011

Rozkvetlé vánoce 2. 12. 2010 -23. 1. 2011

Dušan Kamzík - Hlavy hlavně z hlavy 25. 11. 2010 -9. 1. 2011

Den otevřených dveří (10 let  Olomouckého kraje) 13. 11. 

Filmová přehlídka Prostějovské návraty 4. 11. 

Noc v muzeu a na radnici 21. 10. 

Po stopách Josefa Mánesa 2. 10. 

Nalaďte si naši vlnu 23. 9.-28.11. 

Ivan Ambrož - obrazy 22.  9.-21. 11. 

Snění - Jiří a Martina Netíkovi 9. 9.-7. 11. 

Koncert Posádkové hudby Olomouc 8. 9. 

Hudební matiné na zámeckých schodech 15. 8. 

601. skupina speciálních sil generála Moravce - pokračovatelé 22. výsadkové brigády 17. 6. -19.9.

Za krásou, která hřeje 15. 6. - 14. 11

Rodinný tábor 8. 6. - 5. 9.

Muzejní podvečer -  Pobaltí 3. 6. 

Kabaretní muzejní noc 1. 6.  

Z historie četnictva a policie 27. 5. - 5. 9.

Velký Kosíř - příroda a lidé 1. 4. - 31. 12.

Via Baltica 1. 4. - 6. 6. 

Slavné vily Brna a Jihomoravského kraje

8. 4. - 23. 5


Básník Jiří Wolker očima grafologie 25. 3. 

Kouzelný patchwork

18. 3. - 25. 4.


Zapomenuté Javoříčko

15. 3. - 28. 3


Sinice a řasy v životě člověka

10. 2. - 28. 3.


Jiří Hlučička - fotografie

4. 2. - 4. 4. 


Milan Novotný - Stát a občan

4. 2. - 4. 4.


Josef Jíra - obrazy

28. 1. - 14. 3.


Moravia – srdcová pětka

21. 1. - 14. 3.




2009





Dvojkřest knižních publikací 7. 12.

Otakar Kubín - malíř stříbřitého světla

26. 11 .- 7. 2. 2010


Zkamenělé stopy

26. 11 . - 7. 2. 2010


 Josef Kremláček - Z pohádky do pohádky 

25. 11. - 24. 1. 2010


Betlémy

0. 11. - 7.0 1. 2010


J. Kochánek - prodejní výstava

2. 11 -  8. 11.


Šperky S. Nakládalové

22. 10. - 22. 11.


Samy sobě - keramika, obrazy

22. 10. - 22. 11.


Veronika Selingerová - Jednoduše bílá

21. 10. - 6. 12.


Ladislav Jalůvka - obrazy

21. 10. - 6. 12


Sametová revoluce na Prostějovsku

8. 10. - 22. 11


Karel Jerie - Už jedou!

17. 09. - 1. 11.


Tomáš Vincenec - Částečná reminiscence

11. 9. - 18. 10.


Svět železničních modelů

3.09. - 16. 10.


Memoria Auto Wikov

2.0 7. - 4. 10.


Zdeněk Šplíchal - Retrospektiva: výběr z cyklů

11. 06. - 6. 09.


Provinční rekonstrukční tým

9.0 6. - 13.09.


Příroda VÚ Březina

4.0 6. - 23. 08.


Quo vadis, botanická zahrado?

21. 5.


Jana Julínková - obrazy

14. 5. - 28. 6.


Slavný filozof Edmund Husserl

30. 4. - 31. 5.


Místa utrpení, smrti a hrdinství

30. 4. - 31. 5.


Igor Grimmich - Vysoké napětí 

23. 4. - 7. 6.


Jiří Šigut - Světlem vpíjené

23. 4. - 7. 6.


Tomáš Němec - obrazy

2. 4. - 7. 6.


Jaro na Hané

19. 3. - 26. 4.


Michaelka

12. 3. - 10. 5


Kartografické zájmy kartografická tvorba učitelů z Prostějovska

12. 3. - 19. 4.


Za Slovany do záhrobí

12. 3. - 19. 4.


Postskriptum Vladimír Pospíšil

19. 2. - 29. 3.


Grand Prix Obce architektů 2008

29. 1. - 8. 3.


České a moravské synagogy

22. 1. - 15. 3.


Bojovníci proti totalitě pohledem dětí

15. 1. - 22. 2.






nahoru


2008





Jana Sady, Drahomíra Hubičková – obrazy, kresby

4. 12. - 11. 1. 2009



Betlémy

27. 11. - 11. 1. 2009



Jaroslav Franc – obrazy

13. 11. - 25. 1. 2009



František Muzika – obrazy

13. 11. - 25. 1. 2009



Jihoameričané – volná tvorba

23. 10. - 23. 11.



Bečvářová – Hledání v krajině

23. 10. - 30. 11.



Kochánek – prodejní výstava

13. 10. - 19. 10.



Osudové osmičky 1918 - 1968

25. 9. - 23. 11.



Montenegro – krajina pro romantiky

18. 9. - 19. 11.



Anita Somrován – obrazy

5. 9. - 19. 10.



L. Amanová – obrazy

4. 9. - 12. 10.



Wichterle-Agrostroj-Wiskonsin

4. 9. - 9. 11.



Tomáš Medek – obrazy, plastiky

3. 7. - 21. 9.



Panenky 1890 - 1980

19. 6. - 14. 9.



Joža Uprka – obrazy, retrospektiva předního představitele
 Sdružení výtvarných umělců moravských

5. 6. - 31. 8.



Lenka Krbcová – Industriální oko

22. 5. - 27. 5.



České mise Armády České republiky

22. 5. - 31. 8.



Botanická zahrada ve čtyřech ročních obdobích - výstava fotografií
k 75. výročí založení BZ, spolupráce Ekocentrum IRIS.

7. 5. - 15. 6.



Marie Fischerová-Kvěchová

1. 5. - 1. 6.



Tomáš Gerhardt – Irsko, fotografie

24. 4. - 22. 6.



Židovské vzdělávání a školství

3. 4. - 18. 5.



Krištof Kintera – obrazy

20. 3. - 4. 5.



Příroda Jesenicka

13. 3. - 14. 5.



JUDr. Jan Poláček – sběratel

6. 3. - 17. 3.



Zkameněliny – archiv života

6. 3. - 1. 6.



Domácí umění

6. 3. - 27. 4.



Múzy vysočiny

14. 2. - 30. 3.



Obnova lesních porostů biokoridoru Hloučela

7. 2. -  9. 3.



Grand Prix Obce architektů 2007

7. 2. - 2. 3.



V. Brunton – Osobnosti České republiky (fotogr. emulze na plátně

31. 1. - 2. 2.








nahoru




2007





Betlémy, z Městského muzea a galerie ve Svitavách, Krkonošského
 muzea ve Vrchlabí, MPP a od soukromých sběratelů

29. 11. – 13. 1. 2008



10 let umění gobelínu na Moravě - gobelíny vytvořené v Moravské
 gobelínové manufaktuře ve Valašském Meziříčí

15. 11. – 27. 1. 2008



Z kovu a ohně

22. 11. – 10. 2. 2008



Hommage á Miguel de Carvalho, portugalský výtvarník, básník a spisovatel

11. 10. - 4. 11.



J. Kochánek - prodejní výstava

15. 10. – 21. 10.



Armádní sportovní družstvo parašutismu do osudného 21. září 1972.
 Zahraniční mise  AČR  v Afghánistánu  (Operace Enduring
 Freedom II 2006 a mise ISAF-PRT 2005-2007)

13. 9. – 14. 10.



Přírodní poměry Terezského údolí - fotografie p. Fialy doplněné geologickými nálezy

13. 9. – 21. 10.



Reportáž psaná na zahrádce aneb Výjevy z konce věčných časů

6. 9. – 28. 10.



Vojtech Rušín – fotografie z Nigeru

6. 9. – 7. 10.



Jan Trampota - obrazy, ze soukromé sbírky vnuků malíře

7. 9. – 4. 11.



Jan Trampota - obrazy, ze soukromé sbírky vnuků malíře

12. 7. – 9. 9.



Ota Janeček - obrazy

12. 7. – 2. 9.



Keramika Ireny Loubalové

15. 6. – 2. 9.



Vlajky a znaky obcí prostějovského regionu

14. 6. – 2. 9.



osef Bubeník a surrealisté. Výstava skupiny brněnských surrealistů

7. 6. – 8. 7.



Ivan Václavek – obrazy, objekty

7. 6. – 8. 7.



Wolkrův Prostějov po padesáté - plakáty, tisky, medaile a odznaky z 50 ročníků
festivalu 1957–2007

7. 6. – 8. 7.



Portrét ve výtvarném umění ve sbírkách MPP

31. 5. – 9. 9.



Bob Pacholík – obrazy, portréty

31. 5. – 8. 7.



Rudolf Vejrych – obrazy

26. 4. – 3. 6.



310. výročí požáru města Prostějova

28. 4. – 20. 11.



Hudební nástroje - ze sbírek Vojenského historického ústavu, Moravského
 zemského muzea v Brně, spojené s výstavou učebních obrazů, učebnic
 a pomůcek k hudební výchově z Muzea Komenského v Přerově

19. 4. – 10. 6.



Chráněná území na Prostějovsku (fotografie), ve spolupráci s Ekocentrem IRIS

19. 4. -27. 5



M. Kubeš – obrazy

19. 4. - 27. 5.



Monika Fryčová – Eva Ísleifsdottir - HALLO ú

8. 3. - 22. 4.



O proutí a košíkách II, spojené s patchworkem Dagmar Zajíčkové a Marie Šlachtové

8. 2. – 15. 4.



Merkur – hračky malých i velkých

8. 2. – 15. 4.



Pod Obrovou nohou - Otaslavské pověsti

1. 2. -15. 4.



Grand Prix Obce architektů 2006

1. 2. – 25. 2.



Dětská tvorba. Výstava dětí ze speciální školy Tetín

11. 1. – 4. 2.








nahoru




2006





Betlémy z Třebechovického muzea betlémů, Městského muzea z Ústí n. O., soukromých sběratelů a MPP

7. 12. - 7. 1. 2007



Neztratit víru v člověka. Protektorát očima židovských dětí, výstava Židovského muzea v Praze. Pocta dětským obětem holocaustu (výstava studentských výtvarných prací), do- plněno panely o osudech židovských dětí z Prostějova

2. 11. – 3. 12.



Sochy Martiny a Jiřího Netíkových, dřevěné a bronzové plastiky

2. 11. – 28. 1. 2007



Figurální mapy. Veduty a plány měst, autor Zdeněk Kučera z Gymnázia Nymburk, sou- kromý sběratel, ze sbírek MPP - prostějovské veduty od 18. do pol. 19. stol. a cechovní předměty

27. 10. – 4. 2. 2007



Prodejní výstava – J. Kochánek

16.10. – 22.10.



Jana Julínková, obrazy

14. 9. - 5. 11.



Miroslav Wagner, ilustrace, knižní a užitá grafika

7. 9. – 29. 10



Miroslav Wagner, grafika, plastika, kresba

7. 9. - 29. 10.



Fauna a flora zatopených kamenolomů na Jesenicku, fotografie
sdružení Lacerta z Písečné v Jeseníkách

1. 9. – 15. 10.



Po stopách zmizelého věku, výsledky posledních deseti let archeologických výzkumů v okr. Prostějov

31. 8. – 29. 10.



Historie a fotografie jezera Titicaca, z výzkumné cesty děkana FF UP v Olomouci Ivo Bartečka po Jižní Americe

11. 7. – 27. 8



Jaroslav Klápšte, výběr z grafické tvorby (ze soukromé sbírky P. Kábrta)

15. 6. – 3. 9.



Krásy moří a oceánů – lastury ze soukromé sbírky manželů Podhajských

7. 6 – 25. 8.



Bohumil Kečíř, obrazy

22. 6. – 3. 9.



Cesta na sever, fotografie autorů Franc, Uvízl, Snášel

23. 5. – 18. 6



Fotografie Dalibora Sedláka

4. 5. – 15. 6.



Krajkářský krám JUDr. Ireny Rážkové, ze sbírky soukromé sběratelky z Olomouce

2. 5. – 27. 8.



Josef Bubeník a Jan Wolf – Prostorová tvorba

13. 4. - 11. 6.



Plakáty ze sbírky prostějovského muzea

6. 4. - 2. 7.



Významné osobnosti české vědy a techniky, výstava Technického muzea v Praze

6. 4. – 18. 6



Jitka Tláskalová – Tapiserie Artprotis

23. 3. – 21. 5.



Období bouře a tlaku. Evropa a svět na mapách 18. století, z vlastních sbírek, doplněna nástěnnou Müllerovou mapou Čech z Muzea Komenského v Přerově

21. 3. – 2. 4



O proutí a košíkách, košíky firmy Morex Morkovice

21. 3 - 23. 4.



Loutky dětem

16. 3. - 2. 4.



České a slovenské orchideje ve fotografii

9. 3 – 30. 4.



Říčka Okluka – Hloučela, fotografie E. Bábkové, ČSOP

23. 2. – 2. 4.



Grand Prix Obce architektů 2005

23. 2. – 19. 3.



Bob Pacholík, fotografie 1985-1987

2. 2. – 19. 2



Rudolf Závodný, fotografie

26. 1. – 5. 3.



Na cestě za budoucí galerií, umělecká díla v majetku města Prostějova

26. 1. – 19. 2



Místopis prostějovských hostinců a spolkových domů, perokresby

19. 1. – 12. 3.








nahoru




2005





Hravé vánoce


Poklady českého výtvarného umění přelomu 19. a 20. století


Jaroslav Mathon


Vít Soukup - obrazy


Dílo - p. Kochánek


Židovské tradice a zvyky. Historie Židů v Čechách a na Moravě


Historie letište v Prostějově


Panovníci českých zemí, dřevořezby Jarmily Haldové


Tajemný svět lišejníků


Minerály evropských zemí


Skupina A 7, obrazy prostějovských architektů


B. Pacholík - Hanácká krajina (obrazy, fotografie)


Karel Augusta, obrazy


Čiklová Petra - Fotografie, videoinstalace


Franz Fidler, fotografie


Tomáš Ruta - Fotografie, kaligrafie


Mapy noční oblohy


Hrady na Prostějovsku, archeologie


Jiří Andrýsek – fotografie


Lilian Aman – obrazy, plastiky, fotografie


GRAND PRIX Obce architektů


Patchwork Dagmar Zajíčkové


Ohrožené rostliny Prostějovska, (ČSOP)


Nalezené tváře, dokumentace obětí holocaustu


Hody, hody, doprovody...


České rodinné divadlo


Josef Jíra - Grafika


Po stopách třetihorního moře


Vratislav Ševčík - Řím ve spektru, fotografie


Dobrá trefa, Historie střeleckých spolků na Moravě


Michaela Nehodová - Dětská malba







nahoru




2004





Betlémy


Jára Cimrman - světoběžník a vynálezce. Jára Cimrman byl v Prostějově?!


Poklady českého výtvarného umění 19. století


Zmizelý Prostějov IV. - Kresby Zdeňka Horáka, Bob Pacholík - Prostějov 80. léta (fotografie)


Australský drahý opál


O pastýřích, hornících a démonech (archeologie ve vo- jenském prostoru)


J. Kochánek - prodejní výstava


Zdeňka Trnečková - Obrazy


Drahanská vrchovina (fotografie přírody)


Jitka Lachman - Imaginace (obrazy)


Skupina frenštátských výtvarníků


Jana Bělská - Keramické šperky, nádobí a plastiky s hedvábím Dany Novotné


Lucerny a jiné doplňky historických kočárů


Gerrit Thomas Rietveld a jeho Schröder Huis v Utrechtu - Ludwig Mies van der Rohe a jeho vila Tugendhat v Brně - Památky světového dědictví UNESCO


Mapy a plány ze sbírek MPP


100 let kopané v Prostějově


Znáte své město Prostějov a jeho okolí?


Předválečný filmový plakát


Jiří Ondráček - obrazy


Žena, žena, žena - od kolébky k dospělosti (oděvy, hračky, domácí potřeby)
.

Grand Prix Obce architektů


Přírodovědné ilustrace


Jaro na Hané, dětské práce s velikonoční tématikou


Tiffanyho sklíčka, šperky ze skla


Naděje - České sklo a plakát 50. a 60. let 20. století


Vratislav Ševčík - Carnevale di Venezia, fotografie


Bohumil Flora - fotografie


Konvergence (Obrazy tří generací malířů Šnajdrových)







nahoru




2003





Betlémy


Pocta Josefu Ladovi


J. Kochánek - prodejní výstava


Životní prostředí města Prostějova - dvě tváře, fotografie


Dušan Janoušek - grafika, pastel


Josef Kábrt - obrazy, kresby, grafiky, animovaný film


Hudebníci Prostějovska


Bob Pacholík - Krajiny


Moravské vltavíny


Pohledy do sbírek Muzea Prostějovska - obrazy přelomu 19. a 20. století


Prostějovský Sokol


Anton Hanak - sochy


Současná surrealistická koláž a Ed. Jaguer


Koření nejen na vaření


Ty mrtvý lež a nevstávej.
Fenomén vampýrismu ve světle archeologických nálezů a muzejních sbíre



Obrázky z hor II. Fotografie J. France a V. Kacafírka


Jaro na Hané, 3. ročník výstavy dětských prací


Vladimír Preclík - Ohlédnutí. Nejstarší grafiky, starší sochy, nejnovější obrazy


Germáni a Římané na střední Moravě


Grand Prix Obce architektů


Mistři nůžek - papírové modely







nahoru